Aktualitātes

 • Disciplinārtiesa atstāj negrozītu lēmumu par ierosinājumu atcelt tiesnesi no amata

  Disciplinārtiesa nolēmusi atstāt negrozītu Tiesnešu disciplinārkolēģijas 2019.gada 4.janvāra lēmumu, bet tiesneses Ivetas Silickas un viņas pārstāvja Jāņa Mucenieka sūdzību noraidīt. Lēmums nav pārsūdzams.

  Šodien Disciplinārtiesa izskatīja tiesneses Ivetas Silickas sūdzību par Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmumu, ar kuru ierosināja Zemgales rajona tiesas tiesnesi atcelt no amata. Kā zināms, pagājušā gada novembrī tiesnese pie automašīnas stūres bija sēdusies alkohola reibumā. Šā gada janvārī Tiesnešu disciplinārkolēģija pieņēma lēmumu rosināt Silickas atcelšanu no amata, kuru viņa pārsūdzēja.

 • Par darba laiku Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā 18.februārī

  Informējam, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā 2019.gada 18.februārī laikā no plkst.15.00 līdz 18.00, sakarā ar tiesnešu un darbinieku kopsapulci, dokumentus varēs iesniegt tikai tiesas ēkā Daugavgrīvas ielā 58, Rīgā.

 • Tieslietu ministrs: Nākotnē varētu apvienot tieslietu un iekšlietu informācijas sistēmas tiesu procesu efektivizēšanai

  Ceturtdien, 14. februārī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns kopā ar Tieslietu ministrijas valsts sekretāru Raivi Kronbergu un Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietnieci tiesu jautājumos Irēnu Kucinu darba vizītē apmeklēja Tiesu administrāciju, lai iepazītos ar iestādes darbu un līdz šim paveikto, kā arī pārrunātu nākotnes attīstības virzienus.

 • Ēnas Latvijas tiesās

  Latvijas tiesu iestādēs aizvadīta Ēnu diena. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

 • Starptautiskais Valūtas fonds iepazīstina ar Latvijas tieslietu sistēmas novērtējumu

  Šodien, 14.februārī norisinās Starptautiskā Valūtas fonda Latvijas tieslietu sistēmas novērtējuma prezentācija par rekomendācijām maksātnespējas regulējuma pilnveidošanai.

 • VNĪ veiksmīgi uzsāk e-izsoles

  VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) aizvien vairāk sāk izmantot dažādus digitālos risinājumus, tostarp Tiesu administrācijas elektronisko izsoļu vietni “e-izsoles”, kuru vēlas ieviest kā ierastu praksi, informē VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre.

 • Tiesnese skaidro, kāpēc uzņēmējam Mārim Martinsonam jāpaliek apcietinājumā

  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas izmeklēšanas tiesnese Dina Suipe kategoriski noraida uzņēmēja Māra Martinsona advokāta Didža Vilemsona pausto medijiem, ka tiesas lēmums paturēt M.Martinsonu apcietinājumā, ir “klaji nepamatots”. Tiesas sēdē, vērtējot procesa virzītāja sacīto un kriminālprocesa materiālus, tiesnese secināja, ka uzņēmējs varētu traucēt izmeklēšanai.

 • Pērn visaktīvāk eParakstu lietojis Valsts ieņēmumu dienests, Rīgas dome un Tiesu administrācija

  2018. gadā visvairāk eParakstu dokumentu parakstīšanai lietojis Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) un Rīgas dome. Trešo vietu 2018. gadā ieņem Tiesu administrācija, kas gadu iepriekš bija piektā aktīvākā eParaksta lietotāja valstī. 

 • Administratīvajām tiesām 15 gadu jubileja

  Lai arī administratīvās tiesas savu darbi faktiski uzsāka 2004.gada 2.februārī, kas bija pirmdiena, par administratīvo tiesu izveidošanas dienu atzīstams tieši 2004.gada 1.februāris, jo spēkā stājās administratīvajās tiesās piemērojamais Administratīvā procesa likums.

 • Tiesu dialogs – Kurzemes apgabaltiesā viesojas Satversmes tiesas tiesneši

  Ceturtdien, 31. janvārī, Kurzemes apgabaltiesā viesojās Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova un Satversmes tiesas tiesnesis Aldis Laviņš, turpinot 2017. gadā aizsākto Satversmes tiesas un Kurzemes apgabaltiesas dialogu par aktuāliem Latvijas tiesību sistēmas problēmjautājumiem.