Aizvadīta Atvērto durvju diena Rīgas apgabaltiesā

Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas apgabaltiesa piedalījās valsts pārvaldes Atvērto durvju dienā, kuras laikā interesenti ne tikai iepazina tiesas ikdienas darbu, bet arī piedalījās tiesas sēdē un tikās ar tiesas darbiniekiem.

10.oktobrī skolēni no Rīgas 41.vidusskolas 12.klases tikās ar Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāju Daigu Vilsoni, kura jauniešiem pastāstīja par savām līdzšinējām darba gaitām, tiesu priekšsēdētājas pienākumiem un Rīgas apgabaltiesas vietu kopējā tiesu sistēmā. Līdztekus jaunieši aplūkoja tiesas telpas, piedalījās tiesas sēdē un tikās ar Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas vietnieci Dzintru Baltu, tiesneses palīdzi Ritu Kauliņu un tiesas sēžu sekretāri Signi Ozolnieci, kuras jauniešiem pastāstīja par katras ikdienas pienākumiem un darba specifiku.

Jauniešiem no vairākām Rīgas skolām bija iespēja uzzināt vairāk par Rīgas apgabaltiesas ēku Brīvības bulvāri 34 un Abrenes ielas 3 vēsturi. Kā arī ar Rīgas apgabaltiesas videokonferences tehnikas palīdzību notika videokonference ar Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju Inesi Lauru Zemīti, tiesnesi Guntaru Kvesku un tiesnesi Ainu Nicmani, kuri pastāstīja par krimināllietu iztiesāšanas specifiku un minēja dažus no interesantākajiem gadījumiem, kādi ir bijuši izskatot krimināllietas.

Rīgas 41.vidusskolas 12.klases skolēni atzina, ka Rīgas apgabaltiesas apmeklējums un iespēja uzzināt vairāk par tiesas ikdienas darbu ir viņiem patikusi.

Šogad aptuveni 200 valsts pārvaldes iestādes Atvērto durvju dienas ietvaros vēra savas durvis, lai ļautu jauniešiem iepazīt iestāžu ikdienas darbu no cita – radošāka skatu punkta. Uzzināt plašāk par 2014.gada Atvērto durvju dienas norisi iespējams pasākuma mājaslapā www.atvertodurvjudiena.lv.