Aktualitāšu arhīvs 2019. novembris

 • Zemgales rajona tiesas delegācija iepazīstas ar Norvēģijas tiesu darba organizāciju

  Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Valsts administrācija” projekta „Tiesneša palīga un sekretāra loma tiesā” ietvaros Latvijas delegācija no 2019. gada 10. līdz 12. novembrim viesojās pieredzes apmaiņas vizītē Tronheimā, Norvēģijā.

 • Tiesu administrāciju apmeklē Gruzijas tieslietu ministre

  Šodien, 14. novembrī Tiesu administrācijā viesojās Gruzijas vicepremjere, tieslietu ministre Tea Culukiani (Thea Tsulukiani), ministra vietnieks Mikheil Sarjveladze, kā arī Gruzijas vēstniece Latvijā Thea Maisuradze.

 • Zemgales apgabaltiesas darbinieku bērnu un mazbērnu izstāde par godu Latvijas dzimšanas dienai

  Zemgales apgabaltiesas darbinieku bērni un mazbērni par godu Latvijas dzimšanas dienai izveidoja vizuālās mākslas izstādi ar zīmējumiem, atainojot dzimtenes nacionālo simboliku, skaistās ainavas un spilgtākos notikumus.

 • Par Rīgas apgabaltiesas darba laiku 2019. gada 15. novembrī

  Informējam, ka saistībā ar Latvijas Republikas Proklamēšanas gadskārtai veltīto Rīgas apgabaltiesas tiesnešu un darbinieku gada pārskata sanāksmi piektdien, š. g. 15. novembrī, Rīgas apgabaltiesas kanceleja un Civillietu tiesas kolēģijas kanceleja, Brīvības bulvārī 34, un Krimināllietu tiesas kolēģijas kanceleja Abrenes ielā 8 – dienas pirmajā pusē būs slēgtas.

 • Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pasludin AS “Dzintars” maksātnespējas procesu

  “Ar Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas 2019. gada 12. novembra spriedumu pasludināta AS “Dzintars” maksātnespēja. Par maksātnespējas procesa administratoru iecelts Jānis Ozoliņš.

   

  Maksātnespējas process ierosināts pamatojoties uz maksātnespējas administratora Mareka Dika pieteikumu, vienlaikus izbeidzot tiesiskās aizsardzības procesu, jo konstatēts, ka AS “Dzintars” ilgāk nekā 30 dienas nepildīja ar kreditoriem saskaņoto tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu 2019. gada 25. aprīļa redakcijā un tiesai netika iesniegti  kreditoru vairākuma akceptēti un saskaņoti plāna grozījumi. Līdz ar to tiesa konstatēja Maksātnespējas likuma 57. panta pirmās daļas 8. punktā paredzēto maksātnespējas procesa pazīmi un atzina, ka ir pamats pasludināt AS “Dzintars” juridiskās personas maksātnespējas procesu.

 • Tiesu administrācija atklās virtuālo asistentu

  Šodien, 11. novembrī Tiesu administrācija atklās virtuālo asistentu – Justs (vārds Justs tika izvēlēts kā atvasinājums no vārda – justīcija.), kas klientiem palīdzēs orientēties iestādes uzturētajās tīmekļu vietnēs un sniegtajos pakalpojumos.

 • Tiesa nekonstatē prettiesisku rīcību Latvijas Radio bijušo valdes locekļu darbībās

  Ar Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas 2019. gada 8. novembra spriedumu, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes prasība pret Sigitu Roķi, Aldi Pauliņu un Uldi Lavrinoviču par zaudējumu solidāru atlīdzināšanu tika noraidīta.

 • Rīgas apgabaltiesas delegācija iepazīst tiesu darbu Dānijā

  Projekta "Darba kvalitātes nodrošināšana apelācijas tiesā" ietvaros Rīgas apgabaltiesas delegācija no 2019. gada 28. līdz 31. oktobrim pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja tiesas Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā.

 • Rīgas apgabaltiesa būs pilottiesa Eiropas Padomes Komitejas Tiesu efektivitātei (CEPEJ) projektā

  Latvijā, sākot jaunu projektu tiesu efektivitātei, kas norisināsies ar Eiropas Padomes Komitejas Tiesu efektivitātei (turpmāk – CEPEJ) atbalstu, šīs autoritatīvās starptautiskās organizācijas ieteiktos rīkus vispirms izmēģinās vienā pirmās instances un vienā apelācijas instances tiesā, lai pēc tam arī citās tiesās varētu izmantot efektīvākos ieteikumus. No apelācijas instances tiesām pilotprojektam izvēlēta Rīgas apgabaltiesa.