Aktualitāšu arhīvs 2019. septembris

 • Rīgas apgabaltiesas tiesnese Inta Zaļā beidz pildīt tiesneša pienākumus

  Šajās dienās savas aktīvās tiesneša darba gaitas noslēgusi Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesnese Inta Zaļā. Tiesneses I. Zaļās darba stāžs tiesneša amatā ir 27 gadi, tiesneses pieredze – bagāta un daudzpusīga. Rīgas apgabaltiesas kolektīva vārdā tiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone pateicas tiesnesei Intai Zaļajai par ieguldīto darbu.

 • Par Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanas laika grozīšanu

  2019.gada 18.septembrī plkst.10.00 nozīmēta iztiesāšanai Zolitūdes traģēdijas krimināllieta, taču, ņemot vērā tiesneses Dzintras Zemitānes darbnespēju, krimināllietas iztiesāšanas laiks tiek grozīts un noteikts cits krimināllietas iztiesāšanas laiks.

  Ievērojot minēto, lūdzam lietas dalībniekus neierasties uz tiesas sēdēm, kas bija nozīmētas 2019.gada 18., 19. un 24.septembrī.

  Nākamā tiesas sēde saskaņā ar iepriekš saskaņoto tiesas sēžu grafiku nozīmēta 2019.gada 25.septembrī plkst.10.00, kas notiks Administratīvā rajona tiesas Rīgas tiesu namā (Administratīvā apgabaltiesa),  Baldones ielā 1A, Rīgā, konferenču zālē.

  Neskaidrību gadījumā, lūdzam sazināties ar Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesas sēžu sekretāri Aneti Miķelsoni pa tālr.67611687.

  Papildus informācija pieejama: https://www.tiesas.lv/Contents/Item/Display/5939 

 • Kāpēc tiesa attaisnoja bijušo Viļānu pašvaldības policistu

  Rēzeknes tiesa bijušo Viļānu pašvaldības policistu, kurš tika vainots avārijas izraisīšanā, atzina par nevainīgu un attaisnoja, jo tiesa, izvērtējot pārbaudītos pierādījumus, atzina, ka nav pierādīta Krimināllikuma 260.panta 1.(1)daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma objektīvā puse, proti, ka apsūdzētais V. Laizāns būtu pārkāpis Ceļu satiksmes noteikumu 100.punktu, kurā teikts - ja izveidojas ceļu satiksmei bīstami šķēršļi, kurus transportlīdzekļa vadītājs spēj pamanīt, viņam jāsamazina braukšanas ātrums vai pilnīgi jāaptur transportlīdzeklis, vai šķērslis jāapbrauc.

   Savukārt, par braukšanu alkohola reibumā pie stūres, Rēzeknes prokuratūra apsūdzību vispār necēla, līdz ar to tiesai nebija pamata šo jautājumu skatīt. Negadījumā cietusī pasažiere neizvirzīja nekādas pretenzijas pret apsūdzēto.

 • Zemgales rajona tiesneši pieredzes vizītē Lietuvā

  Zemgales rajona tiesas 26 tiesneši šā gada 6. un 7.septembrī bija pieredzes apmaiņas vizītē Šauļu pirmās instances tiesā un Šauļu apgabaltiesā.

  Vizītes laikā abu valstu tiesneši diskutēja par aktuāliem tiesu darbības jautājumiem. Latvijas delegācija apmeklēja Šauļu apgabaltiesu, kā arī tiesā esošo muzeju, kurā apkopta plaša un vispusīga informācija par tiesas vēsturi, tapšanu un darbību. Tiesneši apmeklēja arī Lietuvas tiesnešu mācību centru, kas izvietots tālu no pilsētām un apdzīvotas vietas, lai tādējādi efektīvāk sekmētu tiesnešu mācības un savstarpējo pieredzes apmaiņu mācību laikā.

 • Tiešraide konferencei: “No vispārējiem tiesību principiem izrietošā administratīvo tiesu kompetence”

  Šodien, 2019.gada 6.septembrī norisinās konference “No vispārējiem tiesību principiem izrietošā administratīvo tiesu kompetence”, kuras mērķis ir veicināt administratīvo procesu vienotu izpratni un to pilnveidošanu, kā arī sekmēt vienotu izpratni par dažādu tiesību principu piemērošanu.

  Konferences tiešraide pieejama šeit: https://youtu.be/NvucT-i0gV0

 • Konference par godu administratīvo tiesu 15. gadadienai

  Šodien, 6. septembrī, plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks konference “No vispārējiem tiesību principiem izrietošā administratīvo tiesu kompetence”, kas veltīta administratīvo tiesu 15. gadadienai.