Aktualitāšu arhīvs 2019. gads

 • Tiesneši iepazīstas ar zviedru kolēģu pieredzi objektīvās izmeklēšanas principa piemērošanā

  Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Valsts administrācija” projekta „Objektīvās izmeklēšanas principa piemērošana” ietvaros Administratīvās rajona tiesas un Administratīvās apgabaltiesas tiesneši no 2019.gada 16.septembra līdz 18.septembrim devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Zviedrijas pilsētu Vekši.

 • Aicinām novērtēt apkalpošanas kvalitāti tiesās

  Tiesas uzdevums ir nodrošināt pieeju tiesiskumam, kas paredz arī kvalitatīvu klientu apkalpošanu. Ik dienu cenšamies pilnveidot un uzlabot darba kvalitāti un sadarbību ar Jums. Tādēļ mums ir svarīgi noskaidrot, kāda ir bijusi Jūsu pieredze saskarsmē ar tiesu un tiesnešiem. Aptauju sāksim ar Rīgas rajona tiesas namiem Rīgā, Jūrmalā,Siguldā un Rīgas apgabaltiesā. Ja tiesas darbinieks piedāvās Jums aizpildīt aptaujas anketu, esiet atsaucīgi un veltiet pāris minūtes mūsu darba vērtējumam. Mēs ar to iepazīsimies un ņemsim vērā strādājot pie tiesu darba uzlabojumiem.

 • Zemgales rajona tiesas delegācija iepazītas ar Somijas tiesu darba organizāciju

  Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Valsts administrācija” projekta „Tiesneša palīga un sekretāra loma tiesā” ietvaros Zemgales rajona tiesas delegācija no 2019. gada 16. līdz 18. septembrim viesojās pieredzes apmaiņas vizītē Helsinkos un Porvoo, Somijā.

 • Informācija par Rīgas Pilsētas Vidzemes priekšpilsētas un Rīgas rajona tiesas darbu šodien 19.septembrī

  Sakarā ar ūdensapgādes traucējumiem Rīgas Pilsētas Vidzemes priekšpilsētas un Rīgas rajona tiesas telpās ieriķu ielā 5, Rīgā, tiesas šodien 2019. gada 19.septembrī apmeklētājus nepieņems!

  Attiecībā uz Rīgas rajona tiesu: dokumentus zemesgrāmatu jautājumus iespējams iesniegt arī Rīgas rajona tiesas telpās Siguldā (Šveices iela 27, Sigulda, LV-2150) un Jūrmalā (Zigfrīda Meierovica prospekts 1A, Jūrmala, LV-2015).

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 • Aptauja: 22% aptaujāto iedzīvotāju ir saskārušies ar tiesu izpildītājiem, no tiem 10% parādnieka statusā

  22% aptaujāto iedzīvotāju ir saskārušies ar tiesu izpildītājiem dažādos statusos. Gandrīz trešdaļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (32%) citiem ir aizdevuši nozīmīgu naudas summu, kuru atrunātajā laikā nav saņēmuši atpakaļ, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja.

 • Rīgas apgabaltiesas tiesnese Inta Zaļā beidz pildīt tiesneša pienākumus

  Šajās dienās savas aktīvās tiesneša darba gaitas noslēgusi Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesnese Inta Zaļā. Tiesneses I. Zaļās darba stāžs tiesneša amatā ir 27 gadi, tiesneses pieredze – bagāta un daudzpusīga. Rīgas apgabaltiesas kolektīva vārdā tiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone pateicas tiesnesei Intai Zaļajai par ieguldīto darbu.

 • Par Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanas laika grozīšanu

  2019.gada 18.septembrī plkst.10.00 nozīmēta iztiesāšanai Zolitūdes traģēdijas krimināllieta, taču, ņemot vērā tiesneses Dzintras Zemitānes darbnespēju, krimināllietas iztiesāšanas laiks tiek grozīts un noteikts cits krimināllietas iztiesāšanas laiks.

  Ievērojot minēto, lūdzam lietas dalībniekus neierasties uz tiesas sēdēm, kas bija nozīmētas 2019.gada 18., 19. un 24.septembrī.

  Nākamā tiesas sēde saskaņā ar iepriekš saskaņoto tiesas sēžu grafiku nozīmēta 2019.gada 25.septembrī plkst.10.00, kas notiks Administratīvā rajona tiesas Rīgas tiesu namā (Administratīvā apgabaltiesa),  Baldones ielā 1A, Rīgā, konferenču zālē.

  Neskaidrību gadījumā, lūdzam sazināties ar Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesas sēžu sekretāri Aneti Miķelsoni pa tālr.67611687.

  Papildus informācija pieejama: https://www.tiesas.lv/Contents/Item/Display/5939 

 • Kāpēc tiesa attaisnoja bijušo Viļānu pašvaldības policistu

  Rēzeknes tiesa bijušo Viļānu pašvaldības policistu, kurš tika vainots avārijas izraisīšanā, atzina par nevainīgu un attaisnoja, jo tiesa, izvērtējot pārbaudītos pierādījumus, atzina, ka nav pierādīta Krimināllikuma 260.panta 1.(1)daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma objektīvā puse, proti, ka apsūdzētais V. Laizāns būtu pārkāpis Ceļu satiksmes noteikumu 100.punktu, kurā teikts - ja izveidojas ceļu satiksmei bīstami šķēršļi, kurus transportlīdzekļa vadītājs spēj pamanīt, viņam jāsamazina braukšanas ātrums vai pilnīgi jāaptur transportlīdzeklis, vai šķērslis jāapbrauc.

   Savukārt, par braukšanu alkohola reibumā pie stūres, Rēzeknes prokuratūra apsūdzību vispār necēla, līdz ar to tiesai nebija pamata šo jautājumu skatīt. Negadījumā cietusī pasažiere neizvirzīja nekādas pretenzijas pret apsūdzēto.

 • Zemgales rajona tiesneši pieredzes vizītē Lietuvā

  Zemgales rajona tiesas 26 tiesneši šā gada 6. un 7.septembrī bija pieredzes apmaiņas vizītē Šauļu pirmās instances tiesā un Šauļu apgabaltiesā.

  Vizītes laikā abu valstu tiesneši diskutēja par aktuāliem tiesu darbības jautājumiem. Latvijas delegācija apmeklēja Šauļu apgabaltiesu, kā arī tiesā esošo muzeju, kurā apkopta plaša un vispusīga informācija par tiesas vēsturi, tapšanu un darbību. Tiesneši apmeklēja arī Lietuvas tiesnešu mācību centru, kas izvietots tālu no pilsētām un apdzīvotas vietas, lai tādējādi efektīvāk sekmētu tiesnešu mācības un savstarpējo pieredzes apmaiņu mācību laikā.

 • Tiešraide konferencei: “No vispārējiem tiesību principiem izrietošā administratīvo tiesu kompetence”

  Šodien, 2019.gada 6.septembrī norisinās konference “No vispārējiem tiesību principiem izrietošā administratīvo tiesu kompetence”, kuras mērķis ir veicināt administratīvo procesu vienotu izpratni un to pilnveidošanu, kā arī sekmēt vienotu izpratni par dažādu tiesību principu piemērošanu.

  Konferences tiešraide pieejama šeit: https://youtu.be/NvucT-i0gV0