Aktualitāšu arhīvs 2020. gads

 • Administratīvo lietu izskata attālinātā režīmā

  Lai gan ārkārtējā situācija valstī ir ietekmējusi arī tiesas mutvārdu procesu norisi klātienē, tiesu darbs turpinās, pielāgojoties jaunajiem apstākļiem – šodien Administratīvā rajona tiesa pirmo reizi izskatīja administratīvo lietu tiesas sēdē attālinātā režīmā - tā ziņo tiesas pārstāve.

 • ES Tiesa apmierina Eiropas Komisijas pieteikumu par pagaidu pasākumiem pret Poliju

  Eiropas Savienības Tiesa apmierinājusi Eiropas Komisijas pieteikumu par pagaidu pasākumiem pret Poliju (C-791/19 R), kurā tā nolēma uzlikt par pienākumu Polijas Republikai nekavējoties apturēt likuma normas, kas nosaka Augstākās tiesas Disciplinārkolēģijas pilnvaras attiecībā uz disciplinārlietām pret tiesnešiem pirmajā un otrajā instancē, līdz galīgā sprieduma pasludināšanai.

 • Aicina izmantot tiešsaistes rīku www.Manas.tiesas.lv

  Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja p.i. Signe Grīnberga aicina izmantot tiešsaistes rīku www.Manas.tiesas.lv. 

  Kā atzīst Grīnberga, šis tiešsaistes rīks, it īpaši šajā krīzes situācijā palīdzēs ikvienam lietas dalībniekam sekot līdzi aktuālajai informācijai, kas notiek lietā – iesniegtos dokumentus, tiesas nolēmumus, laiku, kad nozīmēta lietas izskatīšana, noklausīties audio protokolus. Izmantojiet to!

 • Paldies Saldus tiesas priekšsēdētājai Gunitai Galiņai!

  Šodien, 7. aprīlī pēdējā darba diena ilgstošajai Saldus tiesas priekšsēdētājai un TKK loceklei Gunitai Galiņai.  Sākot darbu 1993.gadā, viņa tieslietu sistēmā pavadījusi trīs desmitgades.  

 • Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja: Esiet sasniedzami!

  Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja Inese Siliņeviča aicina lietas dalībniekus būt sasniedzamiem un iesaka, kas jāņem vērā, lai šajā krīzes laikā tiesas process turpinātos un ikviens varētu pilnvērtīgi izmantot visas savas procecuālās tiesības.

  Tiesu kontaktinformācija: https://www.tiesas.lv/kontakti

 • Vidzemes rajona tiesa Valkā slēgta līdz 13. aprīlim, atceļot visas nozīmētās tiesas sēdes

  Lai nodrošinātu tiesas darbinieku pašizolāciju un tiesas apmeklētāju drošību, no 2020.gada 2.aprīļa līdz 13.aprīlim tiek slēgta Vidzemes rajona tiesa (Valkā). Tiesā vienam darbiniekam konstatēta saslimšana ar vīrusu Covid-19. Visiem tiesas darbiniekiem ieteikts 14 dienas novērot savu veselības stāvokli un ievērot Slimību profilakses un kontroles dienesta rekomendācijas. 

 • Bordāns atzinīgi novērtē tiesu veiktos pasākumus tiesu darba nepārtrauktības nodrošināšanai

  Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) videokonferencē ar tiesu priekšsēdētājiem šodien apsprieda tiesu darbu ārkārtējā situācijā, atzinīgi novērtējot tiesu veiktos pasākumus, lai nodrošinātu tiesu darba nepārtrauktību ārkārtējās situācijas laikā.

 • Par izpildu dokumentu nodošanu piespiedu izpildei elektroniski

  Ņemot vērā šobrīd valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, piesardzības nolūkos ar mērķi samazināt Covid-19 izplatīšanās risku, iestādes ir aicinātas iespēju robežās nodrošināt pakalpojumus attālināti, pēc iespējas izslēdzot klātienes saskarsmes iespējamību. Ievērojot minēto, tiesas ir aicinātas izpildu rakstus sagatavot un izsniegt elektroniski, ja lietas dalībnieks to ir lūdzis. 

 • Latvijas tiesu darbs turpinās arī ārkārtējās situācijas apstākļos

  Pasākumi vīrusa izplatības mazināšanai nav kļuvuši par šķērsli tiesu funkcionēšanai – Latvijas tiesas pilnā apjomā nodrošina pilsoņu tiesības aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses arī ārkārtējās situācijas apstākļos.

   

 • Atsauce uz mediju informāciju par tiesas sēdi Vidzemes priekšpilsētas tiesā

  Medijos izskanējis, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā šodien notiek plānotā tiesas sēde, pret vīrieti, kurš vairāku gadu garumā no interneta portālos iepazītām jaunām sievietēm izkrāpis aptuveni 150 000 eiro. Tiesa informē, ka informācija neatbilst patiesībai, jo ārkārtējās situācijas dēļ tiesas sēde nenotiek - tā ir atcelta. Vairāk informācijas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.