Aktualitāšu arhīvs 2020. janvāris

 • Tiesa apcietina varmāku

  Par tiesas lēmuma pārkāpšanu, šodien Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnese Vivita Freimane pieņēmusi lēmumu apcietināt vīrieti, kuram bijis tiesas aizliegums tuvoties savai mātei. 1978.gadā dzimušais vīrietis atkārtoti pārkāpa tiesas lēmumu un draudēja 71 gadu vecajai sievietei.

  “Dēla solījumi tiesas zālē, turpmāk nedarīt pāri savai mātei un pazust no policijas redzesloka, tiesu nepārliecināja, tādēļ vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, kura laikā viņam jāpārdomā sava rīcība un uzvedība,” skaidro tiesnese V. Freimane.

  Varmācīgais vīrietis jau iepriekš bija sodīts par lēmuma pret vardarbību, nepildīšanu.

 • Mainīts ar lietas izskatīšanu saistīto izdevumu apmērs

  Ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmumu Nr. 173 ar 2020. gada 1. janvāri ir apstiprināti VAS "Latvijas Pasts" universālā pasta pakalpojumu (UPP) tarifi (oficiālā publikācija https://www.vestnesis.lv/op/2019/241.29). Ievērojot pasta pakalpojumu cenu izmaiņas, Tiesu administrācija ir veikusi pārrēķinu izdevumiem par tiesas pavēstu un citu tiesas dokumentu piegādāšanu un izsniegšanu.

 • Tiesu administrācija uzsāk apjomīgu juridisko mācību īstenošanu

  Tiesu administrācija ir noslēgusi līgumu ar Latvijas Universitāti par juridisko tālākizglītības mācību nodrošināšanu. Līgums paredz arī tiesu prakses apkopojumu veikšanu.