Aktualitāšu arhīvs 2023. gads

 • Tiesu statistikas dati pieejami interneta vietnē dati.ta.gov.lv

  Interneta vietnē dati.ta.gov.lv tiek nodrošināta iespēja ikvienam interesentam iepazīties ar informāciju par tiesu darbu Latvijā. Portālā pieejami statistikas pārskati par dažādiem tiesu darba rādītājiem (saņemtās un izskatītās lietas, lietu kustība, lietu izskatīšanas ilgums, nolēmumi, pieteikumi u. c.).

 • Tiesa lems par pieteiktiem lūgumiem Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietā

  Rīt, 2023. gada 16. augustā, Rīgas pilsētas tiesa turpinās iztiesāt Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu, kurā par slepkavības izdarīšanu sevišķi pastiprinošos apstākļos apsūdzēti Mihails Uļmans, Aleksandrs Babenko un Viktors Krivošejs (Victor Krivoshey).

 • Sabiedrībai pieejami anonimizēti tiesu un prokuratūras nolēmumi

  E-lietas portālā www.elieta.lv ikvienam lietotājam ir nodrošināta iespēja atlasīt anonimizētus Latvijas tiesu un prokuratūru nolēmumus pēc sistēmā piedāvātajiem atlases kritērijiem. Portāla sadaļā Anonimizētie nolēmumi ir publicēti anonimizēti, spēkā stājušies Latvijas tiesu spriedumi, kas pieņemti pēc 2013. gada 1. septembra un anonimizēti prokuroru gala nolēmumi kriminālprocesos, kas pieņemti, sākot ar 2023. gada 1. janvāri.

 • Uzmanību! Par krāpnieciskiem paziņojumiem īsziņu veidā

  Ir saņemti vairāki ziņojumi no iedzīvotājiem, kuri saņēmuši krāpnieciskas īsziņas (SMS) it kā tiesas.lv un elieta.lv vārdā. 

  Šī ir krāpnieciska ziņa, nekādā gadījumā neveriet vaļā SMS norādīto hipersaiti un neievadiet savus datus! 

  Tiesas nekad neizsūta paziņojumus SMS.

  Tos, kas saņēmuši šādas krāpnieciskas īsziņas, aicinām būt uzmanīgiem un nekavējoties vērsties informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā "Cert.lv"! 

 • Nīderlandes Valsts nekustamo īpašumu arhitekte apmeklē lielāko tiesas namu Rīgā

  2023. gada 3. augustā pieredzes apmaiņas nolūkos Nīderlandes Valsts nekustamo īpašumu arhitekte Anna Golubovska apmeklēja lielāko tiesas namu Rīgā, Abrenes ielā. 

 • Paldies Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājai Līgai Ašmanei par ieguldījumu tiesas vadīšanā un attīstībā!

  Šodien, 2023. gada 4. augustā, pilnvaru termiņš tiesas priekšsēdētājas amatā noslēdzas Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājai Līgai Ašmanei, kura šo amatu pildīja 10 gadus, bet par tiesnesi strādā 25 gadus. 

 • Par elektroenerģijas padeves pārtraukumu Latgales rajona tiesā Talsu ielā 2, Preiļos

  Informējam, ka rīt, 25. jūlijā, no plkst. 9.20 līdz 15.20 paredzēts elektroenerģijas padeves pārtraukums sakarā ar tehniskajiem darbiem Latgales rajona tiesā Talsu ielā 2, Preiļos. Tehnisko darbu dēļ nebūs pieejams internets un nedarbosies tālruņi. Dokumentu iesniegšana tiesā tiks nodrošināta klātienē vai ievietojot pie tiesas ēkas pieejamā pastkastītē.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 • Šodien pieejams pilns spriedums bijušā mēra Nila Ušakova krimināllietā, tiesa skaidro attaisnojošo spriedumu

  Šodien, 2023. gada 20. jūlijā, pieejams pilns spriedums krimināllietā, kurā apsūdzēts bijušais Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs par stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu. 

 • Sagatavota Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas “Rokasgrāmata tiesneša palīgam”

  Šodien, 19. jūlijā, apstiprināta Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas “Rokasgrāmata tiesneša palīgam”. Pērnā gada decembrī tika izveidota “Rokasgrāmata tiesneša palīgam” Civillietu tiesas kolēģijā.

 • Informācija par elektroniski nosūtāmiem dokumentiem

  Informējam, ka:

  1) Nosūtot tiesai elektroniskā pasta sūtījumus, lūdzam ievērot, ka viena elektroniskā sūtījuma kopējais maksimālais apjoms nedrīkst pārsniegt 150 MB, kas ir Microsoft noteiktais elektroniskā pasta maksimālā izmēra ierobežojums Office365 aplikācijā. Plašāk skaidrojot, tas nozīmē to, ka e-pasta vēstulei var pievienot vairākas datnes, taču vienas datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 50 MB, bet kopējais ziņojuma apjoms nedrīkst pārsniegt 150 MB. Atgādinām – lai dokuments iegūtu juridisko spēku, to obligāti ir jāparaksta ar elektronisko parakstu;

  2) Pievienojot failus e-lietas portālā, pievienojamā faila izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB. Atļautie formāti: *.pdf, *.doc, *.docx, *.odt, *.txt, *.rtf, *.jpg, *.tif, *.edoc.