Informācija tiesas apmeklētājiem saistībā ar Covid 19 izplatību

Ņemot vērā Covid-19 saslimstības straujo pieaugumu atgādinām par drošības pasākumiem, lai pasargātu gan sevi, gan citus no iespējamas saslimšanas.

2 m distances ievērošana

Lai novērstu riskus tiesu apmeklētāju, kā arī personāla veselībai un tiesas strādātu saskaņā ar valstī noteiktajiem piesardzības pasākumiem, starp personām tiesas zālē un ārpus tās, joprojām jāievēro fiziskā 2 m distance. Tiesas apmeklētāji tiesā tiek ielaisti tikai, ja viņi ir aicināti uz tiesas sēdi ar tiesas pavēsti vai citu aicinājumu. 

Veselības stāvokļa novērtēšana 

Tiesas telpās nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, vai kurām ir elpošanas ceļu infekcijas pazīmes. Lietas dalībnieki aicināti rūpīgi un atbildīgi izvērtēt savu veselības stāvokli un, ja pastāv kaut nelielas aizdomas par saslimšanu, nedoties uz tiesu. 

Dezinfekcija un aizsardzības līdzekļi

Kā līdz šim, Tiesu administrācija tiesām nodrošina roku, virsmu dezinfekcijas līdzekļus. Tiesas rūpējas par telpu vedināšanu un virsmu dezinficēšanu. Savukārt, lietas dalībniekiem, preses pārstāvjiem, advokātiem, prokuroriem, iestāžu pārstāvjiem un klausītājiem uz tiesas sēdi jābūt līdzi savam mutes un deguna aizsegam. 

Iepriekšēja pieteikšanās

Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu tiesas zālēs, masu medijiem un klausītājiem, kuri vēlas apmeklēt atklāto tiesas sēdi,  2 dienas iepriekš jāpiesakās Tiesu administrācijas sabiedrisko attiecību speciālistam vai tiesas sēžu sekretāram, lai noskaidrotu, vai būs iespēja piedalīties konkrētajā tiesas sēdē. Tiesu administrācija aicina apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot visas higiēnas prasības.

Attālinātie pakalpojumi

Tiesu kancelejas nepieņem un neizsniedz dokumentus privātpersonām klātienē (tajā skaitā zemesgrāmatu jautājumos). Tiesas dokumenti sūtāmi izmantojot Latvijas pastu, e-pastu vai arī atstājot tos īpašā pastkastē pie tiesas (dokumentu atstāšanas punktā). Tiesu kontaktinformācija atrodama lapas sadaļā tiesas

Tiesu administrācijas Kanceleja klientu apkalpošanu organizē attālināti. 

Aicinām:

>izziņu par personai piederošiem nekustamiem īpašumiem un citas ar zemesgrāmatu saistītas informācijas iegūšanai izmantot www.zemesgramata.lv pieejamos elektroniskos pakalpojumus;

> iesniegumus par naudas līdzekļu atmaksu iesniegt Tiesu administrācijas mājas lapā, sadaļā Nodevu atmaksa;

> dokumentus ievietot pastkastē (iekšpusē pie Tiesu administrācijas galvenās ieejas).

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz e-pastu kanceleja@ta.gov.lv vai zvanīt pa tālruni 67063800 (taustiņš 3).

Nepieciešamības gadījumā apmeklētājus pieņem pēc iepriekšējā pieraksta.