Aktualitātes

 • Rīgas apgabaltiesas tiesnese pārstāv Latviju starptautiskā konferencē par starpinstitucionālo sadarbību vardarbības gadījumos ģimenē

  Eiropas mēroga konferencē par starpdisciplināro sadarbību vardarbības mazināšanai sabiedrībā, kas šodien sākas Viļņā, ar Latvijas pieredzi dalīsies Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ilze Celmiņa. Tiesnese uzstāsies ar referātu “Lēmumi par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Latvijas pieredze”. No Latvijas konferencē piedalās arī Valsts policijas, Valsts probācijas dienesta un centra “Marta” pārstāvji.

 • Skolu jaunieši Rīgas apgabaltiesā iepazīst Latvijas tiesas Eiropas tiesību telpā

  Eiropas dienā 9. maijā vairāk nekā 30 jaunieši no Dundagas vidusskolas un Rīgas Angļu ģimnāzijas Rīgas apgabaltiesā iepazina, kā Latvijas tiesas darbojas Eiropas tiesību telpā. Apmeklējums noslēdzās ar konkursu par personiskajiem un valsts ieguvumiem no Latvijas dalības Eiropas Savienībā (ES), kurā aktīvi iesaistījās visi skolēni.

 • Igaunijas Tieslietu ministrija pārņem labāko praksi no Tiesu administrācijas

  Šodien, 9.maijā Tiesu administrācijā viesojas Igaunijas Tieslietu ministrijas pārstāvji, kuri Rīgā ieradušies, lai klātienē iepazītos ar iestādes īstenotajām un plānotajām tiesu digitalizācijas novitātēm.

 • Aptauja par šķīrējtiesu darba kvalitāti

  Pieņemot Šķīrējtiesu likumu, likumdevēja mērķis bija atjaunot sabiedrības uzticēšanos šķīrējtiesām, padarot to izveides procesu caurskatāmu un izvirzot augstas kvalitātes prasības šķīrējtiesām.

 • Apelācijas instances tiesu tiesneši veido tiesu dialogu ar Senātu

  Rīgas apgabaltiesa, vienojoties ar Senāta Civillietu departamentu, šā gada 26. aprīlī rīkoja kopīgu sanāksmi Senāta Civillietu departamenta senatoriem ar visu Latvijas apgabaltiesu Civillietu tiesas kolēģiju tiesnešiem. Darba kārtībā bija jautājumi par tiesu darba kvalitāti un aktuālākie civiltiesību un civilprocesa tiesību jautājumi. Senāta Civillietu departamentu sanāksmē pārstāvēja tā priekšsēdētājs senators Aigars Strupišs, kā arī senatori Edīte Vernuša un Intars Bisters.

 • Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa jaunās telpās

  No šodienas Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa apmeklētājus pieņem jaunajās telpās – M. Nometņu ielā 39, Rīgā, kā arī Daugavgrīvas ielā 58, Rīgā.

 • Informācija par Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas pārcelšanu uz jaunām telpām

  Informējam, ka š.g. 26.aprīlī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa tiek pārcelta no ēkas Baložu ielā 14, Rīgā uz jauno tiesas ēku M. Nometņu ielā 39, Rīgā.

  Ņemot vērā, ka pārcelšanās laikā tiek pārvests viss darbam nepieciešamais aprīkojums un dokumentācija tiesas ēka Baložu ielā 14, Rīgā 25.aprīlī un 26.aprīlī apmeklētājiem būs daļēji slēgta. Tiesas nolēmumus 25.aprīlī un 26.aprīlī rakstveida procesā izskatītajās lietās iespējams saņemt, iepriekš sazinoties ar attiecīgo tiesas sastāvu.

  Savukārt jau no pirmdienas, 29. aprīļa, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa apmeklētājus pieņems gan tiesas ēkā Daugavgrīvas ielā 58, Rīgā, gan arī jaunajās telpās – M. Nometņu ielā 39, Rīgā. Tiesa strādās ierastajā darba laikā.

 • Par darba laiku Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas un Rīgas rajona tiesā š.g. 23.aprīlī

  Ņemot vērā to, ka saņemti draudi par iespējamu sprāgstvielu izvietošanu tiesas ēkā Lomonosova ielā 10, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa un Rīgas rajona tiesa ir slēgta līdz pārbaudes veikšanai.

  Pēc pārbaudes veikšanas tiesas darbu atsāks ierastajā darba kārtībā.

 • Par tiesas darbu Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā no š.g. 15.aprīļa līdz 26.aprīlim

  No 15.aprīļa līdz 26.aprīlim tiek veikta Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas ēkas Baložu ielā 14, Rīgā pārcelšanās uz jauno tiesas ēku M. Nometņu ielā 39, Rīgā.

 • Par saīsināto darba laiku pirmssvētku dienā

  Informējam, ka sakarā ar gaidāmajiem svētkiem rajonu (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un zemesgrāmatu nodaļu darba laiks 18.aprīlī plānots līdz plkst. 16.00.

  Priecīgas Lieldienas!