Latvijā norisinās Baltijas valstu seminārs

No š.g. 12. – 13. oktobrim Latvijā norisinās ikgadējais Baltijas valstu tiesu darba administrēšanas seminārs, kurā piedalās Latvijas, Lietuvas, Somijas un Igaunijas tieslietu sistēmas pārstāvji.

Semināra laikā Baltijas valstu delegāciju pārstāvji apspriedīs ar tiesu darba administrēšanu saistītus jautājumus, kā piemēram, tiesu reformu, apmainoties ar pieredzi par katras valsts īstenotajām aktivitātēm.

Tāpat semināra laikā dalībnieki apspriedīs un dalīsies pieredzē jautājumos par tiesu uzraudzību, tiesu sniegtajiem pakalpojumiem, starptautisko sadarbību, kā arī par Augstākās tiesas judikatūru un tās izplatīšanu.

Semināra dalībniekiem būs iespēja doties arī ekskursijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kurā tiks iepazīstināti ar jauno bibliotēkas ēku, lasītavām un sniegtajiem pakalpojumiem.

Baltijas valstu seminārs ir unikāla iespēja dalīties pieredzē ar katras valsts institūciju labo praksi tiesu sistēmas un tiesu administrēšanas pilnveidošanas jomā, ko iespējams piemērot arī citās semināra dalībvalstīs padarot tiesu pieejamāku sabiedrībai un efektivizējot tiesas ikdienas darbu.

Latvijā seminārs tiek organizēts Eiropas sociālā fonda projekta “Justīcija attīstībai” ietvaros tiesvedības efektivitātes un kvalitātes veicināšanai.

Baltijas valstu tiesu darba administrēšanas seminārs norisinās katru gadu un nākamais seminārs norisināsies Lietuvā.