Latvijā pirmo reizi notiks Tiesu izpildītāju diena

2016. gada 2. jūnijā tiesu izpildītāji visā Latvijas teritorijā sniegs bezmaksas konsultācijas par faktu fiksēšanu, kas ir viena no tiesu izpildītāju amata darbībām. 

“Faktu fiksēšana ir populārs un pieprasīts pakalpojums daudzās Eiropas valstīs, kurās pastāv šāda tiesu izpildītāja funkcija. Piemēram, Lietuvā kopš tiesu izpildītāja institūta reformas 2003. gadā faktu fiksēšanas gadījumu skaits pieaudzis vairāk nekā 12 reizes, kamēr Latvijā interese par faktu fiksēšanu sabiedrībā ir salīdzinoši neliela” pirmo Tiesu izpildītāju dienas temata izvēli skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.

Fakta fiksēšanu tiesu izpildītājs veic pēc personas lūguma, aprakstot aktā konkrētus faktiskos apstākļus, ko fiksējis notikuma vietā. Piemēram, tiesu izpildītājs var fiksēt informāciju interneta tīkla vietnēs, mobilajās sakaru iekārtās, kā arī lietu faktiskos stāvokļus dabā. Pēc tam ieinteresētā persona var vērsties pret citu personu ar prasību par goda, cieņas vai zaudējumu piedziņu un tiesu izpildītāja sastādīto aktu izmantot kā rakstveida pierādījumu tiesā vai citā strīdu risināšanas institūcijā. Tāpat tiesu izpildītāja veikta fakta fiksēšana var iedzīvotājiem palīdzēt dažādu citu strīdu risināšanā.

Tiesu izpildītāju dienas ietvaros vairākās Latvijas augstskolās tiesu izpildītāji lasīs lekcijas par faktu fiksēšanas tematu.

Plašāka informācija par Tiesu izpildītāju dienas norisi pieejama Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes mājas lapā www.lzti.lv. Konsultācijas tiks sniegtas visas dienas garumā no plkst.10:00 līdz plkst.17:00. Ņemot vērā, ka laiks konsultāciju sniegšanai ir ierobežots, interesenti tiek aicināti pieteikties konsultācijām jau tagad.

 

Papildus informācija medijiem:

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome

Brīvības iela 82-3, Rīga, LV-1001

Tālrunis: 67290005, 67290006

fakss: 67290006

e-pasts info@lzti.lv