Nīderlandes Valsts nekustamo īpašumu arhitekte apmeklē lielāko tiesas namu Rīgā

2023. gada 3. augustā pieredzes apmaiņas nolūkos Nīderlandes Valsts nekustamo īpašumu arhitekte Anna Golubovska apmeklēja lielāko tiesas namu Rīgā, Abrenes ielā. 

Ārvalstu kolēģe iepazinās ar tiesas telpām un to infrastruktūru, publisko un slēgto zonu, apsardzes posteni un iekļūšanas kārtību tiesā, kā arī apskatīja konvoja telpas un iepazinās ar konvojēšanas kārtību. 

Vizītes laikā tika pārrunātas būtiskākās atšķirības starp abu valstu tiesu namu telpām un meklēti risinājumi efektīvāka tiesas procesa nodrošināšanai. Tāpat tika diskutēts par drošību tiesas telpās, nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, kā arī ergonomiku un tās iespējām.

Nīderlandes kolēģes darba specifika saistīta ar jaunu tiesu ēku projektēšanu, kā arī esošo ēku pielāgošanu tiesas vajadzībām. 

Pieredzes apmaiņas vizīte tika organizēta sadarbībā ar Valsts akciju sabiedrību “Valsts nekustamie īpašumi”. Tajā piedalījās nekustamā īpašuma vadītāja Alise Banga un Tiesu administrācijas Materiāltehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Haralds Skrodelis.