Rīgas apgabaltiesā dalās pieredzē ar Gruzijas Tiesnešu mācību skolu

29. novembrī Rīgas apgabaltiesu apmeklēja delegācija no Gruzijas Tiesnešu mācību skolas, lai ar Rīgas apgabaltiesas tiesnešiem pārrunātu profesionālās izaugsmes jautājumus un izaicinājumus komerclietu iztiesāšanā.

Twinning projekta eksperte, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas vietniece Dzintra Balta, tiesnesis Mārtiņš Sviķis dalījās savā profesionālajā un mācību pieredzē, kā arī sniedza atbildes uz viesu jautājumiem, bet tiesneša palīdze Rita Kauliņa iepazīstināja ar tiesas darbu un tās lomu Latvijas tiesu sistēmā. Ciemiņiem no Gruzijas bija iespēja aplūkot tiesas kanceleju, tiesu zāles Rīgas apgabaltiesas vēsturiskajā ēkā un tajā izveidoto muzejtelpu.

Delegācija ieradusies Latvijā projekta “Tiesās nodarbināto apmācības Twinning” ietvaros, ko īsteno Tiesu administrācija. Vizītes laikā viesiem vēl plānoti Tieslietu padomes un Tieslietu ministrijas apmeklējumi, kā arī tikšanās Latvijas Tiesnešu mācību centrā.

Twinning projekta mērķis ir tuvināt Eiropas standartiem tiesiskās apmācības praksi, stiprinot Gruzijas Tiesnešu mācību skolu (High School of Justice), attīstīt iestādes kapacitāti un efektivitāti, un mācību programmu kvalitāti.

Informāciju sagatavoja:

Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos