Rīgas apgabaltiesā godina Eiropas dienu, atverot Augstākās tiesas un apgabaltiesu tiesnešu biogrāfisko vārdnīcu

2022. gada 9. maijā Rīgas apgabaltiesas tiesneši, goda tiesneši un tiesneši-seniori Eiropas dienu svinīgi godināja, atverot Augstākās tiesas un apgabaltiesu tiesnešu biogrāfisko vārdnīcu “Latvijas tiesneši 1990–2020”.

Grāmatas atvēršanas svētkus tiesas vēsturiskajā zālē atklāja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone un uzsvēra, ka šis izdevums ir nozīmīgs ne vien tiesnešiem, bet visai Latvijas sabiedrībai, jo tajā apkopota nozīmīgākā informācija par visiem tiesnešiem, kas pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas iecelti amatos otrās un trešās instances tiesās.

Izdevuma vēsturisko nozīmību mūsdienu tiesnešiem pasākumā uzsvēra gan pirmais Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājs pēc apgabaltiesu atjaunošanas Jānis Muižnieks, gan ģenerālprokurors Juris Stukāns, gan arī tiesas vadība – Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas vietniece Lelde Grauda, Civillietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāja Līga Blūmiņa un Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāja p. i. Ingūna Amoliņa.

Rīgas apgabaltiesas tiesneši pasākumā dalījās savās atmiņās, kā arī uzklausīja bijušo tiesnešu vēlējumus kolēģiem un iespaidus, saņemot nesen Tiesu administrācijā izdotās grāmatas eksemplāru. Pasākuma noslēgumā tā dalībniekiem bija iespēja apskatīt Rīgas apgabaltiesas muzeju un sniegt savas ierosmes muzeja ekspozīcijas papildināšanai ar tiesnešu rīcībā esošajām vēsturiskajām liecībām.

Sagatavoja: Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos (25713271; Raimonds.Locmelis@tiesas.lv)