Rīgas apgabaltiesā izveidots muzejs

Atzīmējot Rīgas apgabaltiesas darbības atjaunošanas 20.gadadienu, 2015.gada 17.aprīlī Rīgas apgabaltiesā tika atklāta muzeja telpa. 

Par Rīgas apgabaltiesas dibināšanas dienu uzskatāms 1918.gada 5.decembris, kad tika iecelts pirmais tiesas priekšsēdētājs Fricis Gailītis. Atjaunotā Rīgas apgabaltiesa uzsāka darbu 1995.gada 31.martā vienpadsmit tiesnešu sastāvā.

Tiesa gadu gaitā ir piedzīvojusi neskaitāmas pārmaiņas ne tikai tiesnešu un darbinieku attīstības un kapacitātes ziņā, bet arī ieviešot moderno tehnoloģiju izmantošanu tiesas darbā. 

Rīgas apgabaltiesas jaunizveidotajā muzejā ir apskatāmas ne tikai fotogrāfijas un dokumenti no tiesas izveidošanas pirmsākumiem un atjaunošanas laika, bet tajā var izmēģināt arī rakstāmmašīnu, kādu tiesā izmantoja pēc darbības atjaunošanas, aplūkot tiesnešu mantiju un amata zīmi tuvplānā, noklausīties īsu stāstījumu par Rīgas apgabaltiesu.

Ikviens interesents var aplūkot Rīgas apgabaltiesas muzeju Brīvības bulvārī 34, Rīgā tiesas darba laikā, iepriekš piesakoties pa tālruni 67088261.

Lai saglabātu vēstures mantojumu par tiesu sistēmas attīstību 20.gadsimtā, Rīgas apgabaltiesa aicina ikvienu, kura rīcībā ir vēstures liecības – fotogrāfijas, dokumenti par apgabaltiesas izveidošanu vai atjaunošanu, rast iespēju dalīties ar tām un sazināties ar Rīgas apgabaltiesu pa tālruni 67088211, 67088262 vai e-pastu: riga.apgabals@tiesas.lv.

 

Tieslietu ministrs Dz.Rasnačs un pirmais Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājs pēc apgabaltiesas atjaunošanas 1995.gadā Jānis Muižnieks pārgriež lenti muzeja atklāšanā 17.04.15.