Rīgas apgabaltiesas muzejā – papildinājums no Tiesu sistēmas un tiesību aizsardzības darbinieku arodbiedrības

Šodien Latvijas Tiesu sistēmas un tiesību aizsardzības darbinieku arodbiedrības pārstāvji pasniedza Rīgas apgabaltiesas muzejam arodbiedrības statūtus, krūzīti un biedra nozīmīti.

Saņemot dāvinājumu Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone pauda gandarījumu par to, ka arodbiedrības kodolu veido Rīgas apgabaltiesas darbinieki, kas ne tikai apzinīgi veic ikdienas pienākumus, bet arī aktīvi iesaistās tiesu sistēmai aktuālu jautājumu risināšanā un tiesu darbinieku tiesību aizstāvībā.

Kā norādīja arodbiedrības vadītājs Ēriks Pūle, arodbiedrības aizmetņi veidojušies tieši Rīgas apgabaltiesā un ar šo dāvinājumu tā ne vien apliecina vēsturisku faktu, bet cer, ka šis būs kā pamudinājums arī citiem kļūt par arodbiedrības biedriem. Arodbiedrības līderis atzina, ka pašlaik tajā darbojas vairāki simti biedru, kas iestājušies pirmajā darbības gadā, taču izvēršot darbību reģionos jau nākamgad plānots biedru skaitu palielināt virs tūkstoš biedriem.

Kopā ar arodbiedrības vadītāju dāvinājumu muzejam pasniedza arī Rīgas apgabaltiesas darbinieces Linda Mertena, Eva Seļezņeva, Madara Rieksta un Sabīne Ģērmane, kas aktīvi darbojas arodbiedrībā jau kopš tās izveides.

Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas tiesneša palīgs sadarbībai ar plašsaziņas līdzekļiem (raimonds.locmelis@tiesas.lv; 67088261; 29287877)