Saeimā norisinās starptautiska konference “Ukrainas reformas un ceļš uz Eiropu”

Piektdien, 6.decembrī, Saeimā notika starptautiska konference “Ukrainas reformas un ceļš uz Eiropu”, kuru atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kā arī klātesošos uzrunās Ukrainas premjerministra vietnieks Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas jautājumos Dmitro Kuleba (Dmytro Kuleba), Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis un Baltijas–Melnās jūras alianses valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Konferences pirmā sesija bija veltīta jautājumiem par reformām ekonomikā. Tika diskutēts par to, kā veicināt Ukrainas ekonomisko izaugsmi, stimulēt ārvalstu ieguldījumus un stiprināt tirgus ekonomiku.

Otrajā sesijā, kuru vadīja Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda, eksperti sprieda par tiesiskumu, cīņu pret korupciju, kā arī valsts iestāžu stiprināšanu Ukrainā. Kā viena no paneļdiskusijas ekspertēm uzstājās Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatore Jautrīte Briede, kura divarpus gadus bija rezidējošā Twinning padomniece Tieslietu ministrijas īstenotajā projektā Ukrainā “Ukrainas Augstākās tiesas institucionālās kapacitātes stiprināšana cilvēktiesību aizsardzības jomā nacionālā līmenī”.

Konferenci apmeklēja arī Tiesu administrācijas Projektu vadības un starptautiskās sadarbības nodaļas projekta vadītāja Dace Cimere, jo 2018.gadā iestāde īstenoja Ārlietu ministrijas granta projektu "Sadarbības attīstība starp Ukrainas un Latvijas tieslietu institūcijām par jaunāko tiesu administrēšanas sistēmu tehnoloģijām".

 

Konferenci organizēja Saeimas Eiropas lietu komisija un Baltijas–Melnās jūras alianse sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Konrāda Adenauera fondu. Pasākuma mērķis ir panākt, lai Ukraina pēc piecus gadus ilgstošās Krievijas agresijas Austrumukrainā un Krimas aneksijas būtu Baltijas un Eiropas politikas veidotāju, viedokļu līderu, kā arī plašākas sabiedrības uzmanības centrā.