Tiesa veikusi visas procesuālās darbības, lai tiesātu Leonu Rusiņu esošajās krimināllietās

Pret šobrīd aizdomās turamo Leonu Rusiņu Zemgales rajona tiesas tiesvedībā jau atrodas trīs krimināllietas.

L.Rusiņš 2022. gada 26. augustā atzīts par vainīgu noziedzīgajā nodarījumā (ļaunprātīga nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšana) un sodīts ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz 25 dienām.

Otrajā krimināllietā, kas skatīta šā gada 17. aprīlī, tiesa pieņēmusi lēmumu atvest apsūdzēto uz tiesu piespiedu kārtā, jo viņš neieradās uz lietas izskatīšanu. 

Trešajā krimināllietā Zemgales rajona tiesa šā gada 8. februārī apsūdzētajam L.Rusiņam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu –, izsludināja viņu meklēšanā un apturēja kriminālprocesu krimināllietā līdz laikam, kad apsūdzētais tiks atrasts. Tiesa apsūdzētā meklēšanu uzdeva veikt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirknim.

Līga Ašmane, Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja: “Tiesa, ņemot vērā minēto, ir veikusi iespējamās procesuālās darbības, lai nodrošinātu šo tiesvedībā esošo krimināllietu izskatīšanu. Tālākais darbs bija jāveic policijai, bet diemžēl Valsts policijas Zemgales reģiona Austrumzemgales iecirknis to nav izdarījis.”

Leons Rusiņš tiek turēts aizdomās par sievietes slepkavību Jēkabpils novadā.