Tieslietu ministrijas un Tiesu administrācijas pārstāvji tiekas ar tiesnešiem un tiesu darbiniekiem reģionos

Šā gada 27.augustā Tieslietu ministrijas pārstāvji devās uz Vidzemes apgabaltiesu, Valmierā, kur tikās ar tiesnešiem un tiesu darbiniekiem, lai izstāstītu aktualitātes saistībā ar tiesu efektivizāciju. Tāpat eksperti apmācīja tiesnešus un tiesu darbiniekus darbā saistībā ar ārvalstu dokumentu izsniegšanu.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina tiesnešus informēja par tiesu palātu likvidāciju, tiesu sistēmas reformu, kuras laikā paredzēts pārskatīt tiesu darbības teritorijas, grozījumiem Civilprocesa likumā, kas stāsies spēkā 2015.gada 1.janvārī.

Tāpat I.Kucina informēja par to, ka 2013.gada 31.decembrī noslēgusies Latvijas - Šveices sadarbības programmas projekta „Tiesu modernizācija Latvijā” īstenošana. Minētā projekta ietvaros visas Latvijas tiesas un 12 ieslodzījuma vietas tika aprīkotas ar videokonferenču un skaņas ieraksta iekārtām. Sanāksmes laikā tika apspriestas arī privātpersonu sūdzības par tiesnešu darbu, proti, kādi ir galvenie iemesli, par ko saņemtas sūdzības.

Savukārt Tiesu administrācijas pārstāvji informēja par gaidāmajām izmaiņām Tiesu informatīvajā sistēmā.

Šādas vizītes plānotas arī 29.augustā Daugavpilī, 4.septembrī - Jelgavā un 12.septembrī – Liepājā. Pēc tam apmācības plānotas arī Rīgas tiesās strādājošajiem.

Informāciju sagatavoja:

Laura Majevska 

Tieslietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67036738, 28363725
E-pasts: Laura.Majevska@tm.gov.lv