Tiesu administrācijā viesojas delegācija no Gruzijas tiesnešu mācību skolas

Šodien, 29. novembrī Tiesu administrācijā viesojās delegācija no Gruzijas tiesnešu mācību skolas, kas ieradušies Latvijā Tiesu administrācijas īstenotajā “Tiesās nodarbināto apmācības Twinning” projekta ietvaros. 

Vizītes laikā tika pārrunāti jautājumi par tiesnešu darbu un proti: tiesnešu kandidātu atlases procedūru,  stažēšanās programmas un pārbaudes procedūru, kā arī par dažādiem atlases procedūras izaicinājumiem.

 

Vīzītes ietvaros delegācija apmeklēja arī Latvijas tiesnešu mācību centru, kurā iepazinās ar tās struktūru, procedūru mācību vajadzību noteikšanai, apmācību programmas izstrādi un lektoru atlases kritērijiem.

 

Vizītes turpinājumā delegācija apmeklēs arī Tieslietu padomi, kurā pārrunās tās lomu tiesnešu profesionālajā attīstībā un Tieslietu ministriju, kur pārrunās tiesnešu atlases procedūras nākotnes uzlabojumus un pilnveidošanas plānus.

 

Gruzijas delegācija ir pateicīga par iespēju iepazīties ar Latvijas institūciju labo praksi, ko iespējams ieviest arī Gruzijas tieslietu sistēmā.

 

Twinning projekta mērķis ir tuvināt tiesiskās apmācības praksi Eiropas standartiem, stiprinot Gruzijas Tiesnešu mācību skolu (High School of Justice), attīstīt iestādes kapacitāti un efektivitāti, un turpmāko mācību programmu attīstību un kvalitāti.