Uzsāk mācību vebinārus tiesnešiem un tiesu darbiniekiem par E-lietas normatīvo regulējumu

Otrdien, 23. novembrī,  Tieslietu ministrija sadarbībā ar Tiesu administrāciju uzsāk tiesnešu un tiesu darbinieku apmācības, lai nodrošinātu E-lietas jeb elektronizētu tiesvedības procesu pakāpenisku ieviešanu civilprocesā, administratīvajā procesā un kriminālprocesā.

Saeimas pieņemtie grozījumi Kriminālprocesa likumā, Civilprocesa likumā un Administratīvā procesa likumā stāsies spēkā 2021. gada 1. decembrī un regulē digitālas lietas jeb E-lietas veidošanas principus. No 2021. gada 1. decembra tiesu procesos pakāpeniski tiks ieviestas digitālas lietas - gan civilprocesā, gan administratīvajā procesā, gan kriminālprocesā. Tāpat no 2021. gada 1. decembra tiks nodrošināta informācijas apmaiņa elektroniskā vidē starp tiesām, prokuratūru, nolēmumu izpildes iestādēm, procesa dalībniekiem un citām ar tiesvedību saistītu iestāžu informācijas sistēmām. Tiesu procesos pāreja uz darbu pilnībā digitālu lietas materiālu formātu notiks pakāpeniski līdz 2023. gada 1. decembrim.

Apmācības par E-lietas pakāpenisku ieviešanu tiek paredzētas ne tikai tiesām, bet arī citu iestāžu darbiniekiem, kuri darbosies ar jaunajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, vedot elektronisko lietu un realizējot ar to saistītu funkciju izpildi – gan prokuratūrā, gan Ieslodzījuma vietu pārvaldē, gan Valsts probācijas dienestā. Vienlaikus Tiesu administrācija un E-lietas ieviešanā iesaistītās sadarbības iestādes nodrošinās nepieciešamo praktisko atbalstu E-lietas koplietošanas risinājumu platformas un informācijas sistēmu lietotājiem.

Tāpat Tieslietu ministrija un Tiesu administrācija vērš uzmanību, ka līdzšinējo portālu www.manastiesas.lv aizstās jauns portāls www.elieta.lv, kur klientiem vienuviet būs pieejami esošie e - pakalpojumi un informācija par lietu. Plašāka informācija pieejama Tiesu administrācijas portālā.

 

Papildu informācija:

E-lieta ir viena no digitālās transformācijas iniciatīvām, kura vairākos posmos paredz pakāpenisku pāreju uz elektronisku izmeklēšanas, tiesvedības un nolēmumu izpildes procesu.