Valsts prezidentam tiesneša zvērestu devis Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Elvijs Vēbers

16. oktobrī Rīgas pilī tiesneša zvērestu Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam deva Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesnesis Elvijs Vēbers.

Uzrunājot jauno tiesnesi, Valsts prezidents sacīja: “Apsveicu Vēbera kungu ar nozīmīgo pavērsienu gan dzīves, gan profesionālajās gaitās, kļūstot par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi un uzņemoties augstāko taisnīguma un tiesiskuma funkciju mūsu valstī. Esmu pārliecināts, ka Jūsu līdzšinējā darba pieredze, darbība advokatūrā un zināšanas dos Jums ļoti labu pamatu šim nozīmīgajam amatam. Atcerieties, ka cilvēki no tiesas mūsu valstī sagaida gan tiesiskumu, gan taisnīgumu, gan arī to, ka ikviena cilvēka un katras lietas īpašās nianses tiks izvērtētas atbilstoši likumam, taisnīgumam un arī sirdsapziņai. Vēlu Jums panākumus jaunajā amatā, un esmu pārliecināts, ka Jūs godam spēsiet nest augsto Latvijas Republikas tiesneša vārdu.”

Tieslietu ministre Inese Lībiņa Egnere uzsvēra, ka “mūsu valsts pamatlikuma – Satversmes – kodolā ir nostiprinātas Latvijas pamatvērtības – neatkarība, demokrātija, tiesiskums un cilvēks kā augstākā vērtība. Novēlu Elvija Vēbera kungam, stājoties tiesneša amatā, turēt šīs vērtības augstu un stiprināt uzticību likuma varai.”

Jauno tiesnesi ar stāšanos amatā sveica Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone un izteica gandarījumu par Rīgas apgabaltiesas tiesnešu korpusa papildinājumu no tiesu sistēmai piederīgo personu vidus. “Novēlu Jums vienmēr atcerēties šodien doto zvērestu, īpaši, saskaroties ar grūtībām, tas dos spēku tās pārvarēt.”

Elvijs Vēbers strādājis kā zvērināts advokāts. Latvijas Republikas Saeima 2023. gada 16. februārī nolēma ar 2023. gada 4. septembri apstiprināt Elviju Vēberu par apgabaltiesas tiesnesi bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Likuma “Par tiesu varu” 53. panta otrā daļa noteic, ka uz apgabaltiesas tiesneša amatu var pretendēt persona, kurai ir 10 gadu kopējais darba stāžs augstskolas tieslietu specialitātes akadēmiskā personāla, zvērināta advokāta, prokurora vai līdz 1994. gada 30. jūnijam prokurora vietnieka, prokurora palīga vai prokuratūras izmeklētāja amatā un kura ir iekļauta tiesneša amata kandidātu sarakstā.

Sagatavoja: Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos (Raimonds.Locmelis@tiesas.lv; 25713271)

FOTO: Valsts prezidenta kanceleja